Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) svolává první setkání Republikového fóra parlamentů dětí a mládeže, které se odehraje 9. – 11. listopadu 2023 v Praze. Vizí Republikového fóra je vytvořit udržitelnou a dlouhodobě […]

Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) svolává první setkání Republikového fóra parlamentů dětí a mládeže, které se odehraje 9. – 11. listopadu 2023 v Praze.

Vizí Republikového fóra je vytvořit udržitelnou a dlouhodobě fungující celostátní platformu pro spolupráci a rozvoj všech stupňů parlamentů mládeže, která jim bude pomáhat posouvat jejich činnost a dávat mladým lidem napříč ČR příležitost přinášet jejich potřeby a problémy na republikovou úroveň. Kromě členů městských a krajských parlamentů jsou na akci vítáni ale též členové školních parlamentů a v parlamentech neorganizovaná mládež.

Partnerem Fóra je Strukturovaný dialog s mládeží, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Dům zahraniční spolupráce a projekt Europe Goes Local a řada dalších. Záštitu akci udělil poslanec Viktor Vojtko a jeden z jednací dnů Fóra se bude odehrávat i přímo v Poslanecké sněmovně.

Hlavními tématy tohoto setkání Republikového fóra jsou:
1) Podpora činnosti parlamentů mládeže
2) Duševní zdraví a wellbeing

Bližší představení Fóra jako takového, jeho cílů a náplně jeho programu najdete v přiložených dokumentech.
Pro účast na Fóru je nezbytné se REGISTROVAT pomocí tohoto formuláře nejpozději do 2. listopadu.
Přidat se můžete i na FB událost.
Ubytování i strava jsou pro účastníky zajištěny zdarma a je možné jim poskytnout též příspěvek na cestovné.
Všechny detaily týkající se praktických aspektů účasti na Fóru (ubytování, registrace, jízdné, přesný začátek a konec atd.) a často kladené otázky najdete v bodech přehledně vysvětlené v přílohách.

V případě jakýchkoli dotazů se neváhejte kdykoli obrátit na mailu pavel.linzer@crdm.cz nebo telefonen na 604 695 714.

+ posts

šéfredaktor