Slunné dny odstartovaly venkovní aktivity. Kam se vydat ve Velkém Meziříčí?

Dopravní hřiště, zámek, koupaliště, to a mnohem více nám nabízí výlet do Velkého Meziříčí a jeho okolí.

Výhled až na Alpy, nebo krásy města

Na Fajtově kopci, kam se dá dojet pohodlně autem a zaparkovat, můžete navštívit…

Za výletem do Velkého Meziříčí a okolí, naučné stezky jsou v kurzu

Kam na výlet aniž by to stálo moc peněz, ale přitom něco vidět a strávit pěkný den? Tak to nabízejí naučné stezky, kde se nejen něco dozvíte a uvidíte, ale pokud si zabalíte vlastní svačinu, nebude vás to stát skoro nic.

Děti…

Výstava obrazů Magdaleny Křenkové bude ve věži

Výstavu obrazů Magdaleny Křenkové Florianové bude hostit od počátku června věž hradu Roštejn nedaleko Telče na Jihlavsku. Milovníci výtvarného umění a historie se s expozicí mohou setkat po celé léto až do konce září.

Obrazy…

Živelní skřítci zvou k výuce venku

Nadace Proměny Karla Komárka pořádá po celý květen akci Měsíc školních zahrad.

Jako člen Mezinárodní asociace školních hřišť a zahrad (ISGA) podporuje v České republice myšlenku širšího využití těchto venkovních…

Ve Vlčím doupěti jsou děti blízko přírodě a učí se zodpovědnosti

Bahno, klacky a kameny, ale i pevný řád, zodpovědnost a vzájemný respekt. To vše jsou školky, kde děti tráví celé dny venku v horkých letních dnech, ale i v mínus deseti stupních a ve sněhu. Jedna ze 120 lesních školek v Česku je…

Studenti sdílí svoje zkušenosti z online přijímaček. Jaké to bylo a co ještě přijde?

Ještě než se stihli letos podívat do školy, stojí před letošními maturanty další výzva – přijímací zkoušky na vysokou. Ty probíhají právě teď, během dubna a května. A je pravděpodobné, že se z velké části odehrají on-line….

Doletí pionýři na Měsíc?

Kdo by netoužil po dobrodružné cestě vesmírem? Pionýři, ale i všichni ostatní zájemci mají možnost zapojit se do nové výzvy, a podívat se tak možná až na Měsíc! Přidáte se?

“Ústředí, jsme připraveni ke startu. Můžete spustit…

Sezení doma už bylo dost. Nasaď běžecké boty a přijď podpořit dobrou věc

Nevíte, co si naplánovat na 26. června? Tak teď už ano. Pořadatelé Happy run 2021 vás zvou do Valče u Třebíče. O zábavu ani běhání nebude nouze.  Svou účastí můžete i pomoci. Letošní ročník podpoří Honzíka Doležala.

Nejsi…

Školy MERUZALKA berou výuku dětí z jiného konce

Znáte tuto soukromou školu, která se nachází v Jihlavě, Polné a Netíně, kde se děti učí podle výuky Montessori? Zajímá vás, jak taková výuka vypadá? Od čeho se jako rodič pro přijetí do školy máte odpíchnout? 

Školné…

Zvedni odpad ze země. Klub českých turistů Měřín o tom ví své

Odpad na zemi se sám do koše nevyhodí. Potřebuje někoho, kdo ho zvedne a do toho koše, nebo pytle vyhodí. A to můžete být i vy. Do úklidu se dobrovolníci z Měřína pustili ve svém katastru s nadšením.

V den akce počasí vyšlo

I…