Nevíte, co si naplánovat na 26. června? Tak teď už ano. Pořadatelé Happy run 2021 vás zvou do Valče u Třebíče. O zábavu ani běhání nebude nouze.  Svou účastí můžete […]

Nevíte, co si naplánovat na 26. června? Tak teď už ano. Pořadatelé Happy run 2021 vás zvou do Valče u Třebíče. O zábavu ani běhání nebude nouze.  Svou účastí můžete i pomoci. Letošní ročník podpoří Honzíka Doležala. 

Nejsi vášnivý běžec? To není překážka

Pro všechny návštěvníky jsou připraveny jak běžecké trasy, tak i vycházková trasa o délce jeden a půl kilometru. Pokud se chcete zúčastnit s dětmi a užít si tak rodinný den, pořadatelé myslí i na nejmenší, a tak je připravena dětská soutěžní trasa pro děti od šesti let, ale vyrazit můžete i s kočárky, protože terén je přizpůsoben pro každého. Včas se registrujte a dobře zvolte kategorii a trasu. Registrovaní účastníci obdrží startovní balíček s číslem a čipem pro účast na akci.

Každý ročník podporuje někoho jiného

Již se koná šestý ročník charitativního běhu, tentokrát pro Honzíka. Pořadatelé vybírají rodiny s dětmi, kteří pomoc opravdu potřebují. Výběr není někdy vůbec jednoduchý, většinou jim v tom pomůže příběh a zmínka od přátel, nebo osob, kteří danou rodinu znají. Tak tomu bylo i pro tento ročník, kdy Honzíka s rodinou doporučili dobří lidé, co o příběhu Honzíka slyšeli a sledují ho na jeho facebookové stránce.

Kdo stojí za charitativní akcí Happy run?

Petra, Monika, Martina, jména asi pro někoho neznámá. Pro rodiny, kterým pomohly, jsou tyto ženy zapamatovatelné na celý život. Petra Palátová a její pohled na běh: „Běh byl jediný sport, který nepatřil mezi mé oblíbené a provozovala ho, jen když to bylo nutné. Naučit se běhat byla pro mě jedna z dalších výzev v životě.“ Jak se chopit organizace nám prozradila Monika Palátová: „Při prvním ročníku Happy run jsem psala, že je to pro mě obrovská výzva realizovat takovou akci. Přilákat návštěvníky a běžce, ale především udělat úspěšnou akci, která navíc někomu pomůže. Myslím si, že se náš záměr naplnil a rozhodně nechceme usnout na vavřínech. Stále se snažíme posunout Happy run dál a výš, aby akce byla zajímavou pro všechny návštěvníky.“ „Máme za sebou pět ročníků charitativního běhu a dovolím si říct, že naše role v týmu se již ustálily. Mojí hlavní funkcí je organizace běžeckých tras a vše s nimi spojené. Na každém startu trnu, jestli všichni dobrovolníci jsou na svých místech a ví, co mají dělat,“ sdělila organizátorka Martina Koníková. Za touto akcí stojí samozřejmě i mnoho dalších, jako jsou dobrovolníci, sponzoři, bez kterých by se tato akce ani nekonala.

Foto: web události Happy run

Radost, společně strávený čas a dobrý úmysl

Toto vše pojí Happy run. Pokud se zúčastnit nemůžete a chcete podpořit tento ročník, především Honzíka, můžete na jeho sbírkový účet, který zaštítil  Život dětem (sbírkový účet: 83297339/0800, variabilní symbol: 2020 – je potřeba vždy zadávat variabilní symbol, aby se dostaly peníze přímo k Honzíkovi). Nebo na transparentní účet pod záštitou nadačního fondu Český Mozek (transparentní účet: 111 00 33/5500, variabilní symbol: 2120056 – je potřeba vždy zadávat variabilní symbol, aby se dostaly peníze přímo k Honzíkovi). Pořadatelé však věří, že se akce Happy run uskuteční a dorazí mnoho nadšenců. „Pojďme běhat i pro radost a úsměvy těch, kteří sami běhat nemohou. Není důležité, kolik kdo uběhne kilometrů a za kolik minut, důležité je zúčastnit se a mít z toho radost a dobrý pocit. Pojďme si tuto akci společně stoprocentně užít po tak dlouhém sezení doma,“ vzkazují organizátorky akce.

zemanova@rdmkv.cz | + posts

redaktorka