Poslední dny teplých paprsků je potřeba využít k pořádnému výletu. Pár typů v okolí Telče, ať jsi nadšenec pro výšlap rozhledny, nebo máš rád zvířata, z našeho tipu si určitě […]

Poslední dny teplých paprsků je potřeba využít k pořádnému výletu. Pár typů v okolí Telče, ať jsi nadšenec pro výšlap rozhledny, nebo máš rád zvířata, z našeho tipu si určitě vybere každý.

Do Bohuslavic na minizoo a dobré jídlo

Hospodářský Dvůr v Bohuslavicích nabízí krásný výlet s rodinou. V rozlehlém areálu naleznete minizoo domácích zvířat. K vidění jsou zde králíci, holubi, morčata, prasátka a mnoho dalších. Ve stájích a ohradách pobíhají koně, lamy, oslíci, daňci. Je důležité v celém areálu dodržovat pravidlo, že se zvířata nesmí krmit. Procházku okolo rybníka, kde je možnost při dobrém počasí se projet na šlapadle, můžete zakončit v restauraci, kde vaří ze svých lokálních surovin. Pro zpestření výletu si můžete domluvit na recepci vyjížďku na koni.

Přes 40 druhů zvířat na vás čeká v Nové říši

Rodinný zoo koutek ,,Nová Říše“ je trefa do černého, když chcete vyrazit za zvířaty, ale nechcete do nějaké velké zoologické zahrady. Potkáte se se zvířaty, která se běžně chovala na venkově i se zvířaty z cizích zemí, například s lemury, pštrosy, fretkami a dalšími. Můžete je pozorovat, hladit a některá i chovat a mazlit se s nimi.

Telč jako na dlani nabídne Oslednice

Vyrazit do Telče a nenavštívit rozhlednu Oslednice by byla velká škoda. I když rozhledna slouží jako stanice pro přenos signálu pro mobilní telefony, nic nenarušuje pozorování krásy okolí, ve výšce víc jak třicet metrů. Spočítejte s dětmi, zda opravdu má sto sedmdesát šest schodů.

Oslednice, foto: https://www.telc.eu/turista_a_volny_cas/volnocasove_aktivity_a_sport/rozhledna_na_oslednicich

Přenést do pohádky se můžete na zámku

Krásy zámku a náměstí, kde se natáčela pohádka Z pekla štěstí, můžete obdivovat v jakémkoliv ročním období. Prohlídky jsou rozděleny do čtyř okruhů, vybrat si můžete Renesanční sály, Obytné místnosti posledních majitelů zámku, Zámecké podzemí, nebo Zámecké nádvoří a zahradu. Náměstí vás pak okouzlí svými domy a malými obchůdky se suvenýry. Domů si můžete na památku koupit dřevěné hračky, keramiku, které jsou pro Telč typické.

Technické muzeum navštivte v jakémkoliv ročním období

Celá expozice se nachází na ploše devět set metrů čtverečních a je na co se dívat. Majitel svým návštěvníkům nabízí k vidění historické automobily, motocykly, bicykly, stabilní motory, kočárky, hračky, kamna, rádia, elektrospotřebiče a věci denní potřeby našich babiček. Dále je pro návštěvníky připravena ukázka staré zubařské ordinace, selské místnosti nebo dobové dílny automechanika. Technické muzeum v prostorách bývalé parní pily můžete navštívit celoročně, otevírací doba se liší, najdete ji přehledně na jejich internetových stránkách.

zemanova@rdmkv.cz | + posts

redaktorka