Na začátku dubna odstartovala sběrová akce, díky níž mají obyvatelé měst a obcí v Kraji Vysočina možnost vyhrát poukázku na nákup knih v hodnotě 2.000 korun a řadu dalších hodnotných […]

Na začátku dubna odstartovala sběrová akce, díky níž mají obyvatelé měst a obcí v Kraji Vysočina možnost vyhrát poukázku na nákup knih v hodnotě 2.000 korun a řadu dalších hodnotných cen. Soutěž končí 31. července.

Zapojit se do soutěže nazvané „Odlož mobil v knihovně“ je jednoduché, stačí do označených boxů v knihovně či na úřadě ve zhruba třech desítkách obcí po celém kraji přinést jakýkoliv starý mobilní telefon a označit jej kontaktními údaji. Čím více telefonů zájemci přinesou a označí, tím větší šanci mají vyhrát.

Soutěž má mimo jiné upozornit na to, že i drobné elektrozařízení obsahuje velké množství různých materiálů, které se odbornou recyklací vrací zpět do oběhu. Díky tomu není potřeba je nově vyrábět nebo těžit. Nejúspěšnější knihovna s největším počtem vybraných mobilních telefonů navíc získá 15.000 korun. Odlož mobil je jedna z mnoha osvětových a vzdělávacích aktivit, které bude kraj v následujícím období podporovat. 

Odlož mobil v knihovně je společný projekt kraje a neziskové organizace ASEKOL, která provozuje kolektivní systém sběru vysloužilého elektrozařízení.

Průběžně aktualizovaný seznam zapojených knihoven a úřadů včetně podrobnějších informací, pravidel atd. naleznou zájemci na stránkách www.odlozmobil.cz.

Umístění červených kontejnerů ve vašem okolí najdete na www.cervenekontejnery.cz.

odlozmobil

Článek dostupný na: https://www.trebic.cz/za-stary-mobilni-telefon-muzete-vyhrat-poukazku-na-nove-knihy/d-49771?fbclid=IwAR1-VEU513JgVLXb4bG_EtRfVSQX52kzwOVBjAA7lfHKaiR8w4-ijzP2qF4

krskova@rdmkv.cz | + posts

redaktorka