Talent nemá žádné hranice. Proto je nemá ani prestižní soutěž Zlatý oříšek, který bude letos už po čtyřiadvacáté hledat a oceňovat nadané děti České republiky. Je jedno, v jakém oboru […]

Talent nemá žádné hranice. Proto je nemá ani prestižní soutěž Zlatý oříšek, který bude letos už po čtyřiadvacáté hledat a oceňovat nadané děti České republiky. Je jedno, v jakém oboru vaše dítě vyniká, zda je nadějný sportovec, budoucí matematik, jestli krásně tančí nebo třeba hraje na hudební nástroj. Každý talent je ve Zlatém oříšku vítán, každá zajímavá činnost nebo aktivita dětí v něm může být oceněna.

Pokud je vašemu dítěti mezi 6. a 14. rokem, přihlaste ho do Zlatého oříšku a zkuste své štěstí. 21 nominovaných a 7 vítězů si odnese zážitek v podobě finále v České televizi a získá finanční podporu na další rozvoj svých aktivit. Uzávěrka pro podání přihlášek je 15. října.

„O tom, zda se talent podaří rozvinout a zda dané dítě ve svém oboru skutečně vynikne, rozhoduje celá řada věcí. Není to jen houževnatost a píle, ale občas i náhoda. Chce to zkrátka štěstí, být ve správný čas na správném místě. Těší nás, že pro celou řadu talentovaných dětí byl tím správným místem právě Zlatý oříšek, který děti nejen oceňuje, ale prostřednictvím nadačního fondu tyto děti systematicky a všestranně podporuje.“ uvádí hlavní organizátor soutěže a předseda nadačního fondu Zlatý oříšek Jiří Kotmel.

Zlatý oříšek je po všech stránkách jedinečný. Jednak proto, že má za sebou velmi dlouhou, už bezmála čtvrt století trvající tradici. Hlavně ale vyniká tím, že nemá žádné kategorie, a tedy ani žádné meze. Je tak jedno, zda jsou děti nadané na sport, vědu, tanec nebo třeba rybaření, či psaní poezie. Jakýkoli talent má šanci zaujmout porotu a dostat se mezi 21 nominovaných. Podmínky jsou pouze dvě: mít se čím pochlubit a dodržet věkovou hranici 6 až 14 let.

Cílem Nadačního fondu Zlatý oříšek, který soutěž pořádá, je vyhledávat a všestranně podporovat talentované a aktivní děti ČR v jejich úsilí, aby mohly svůj um rozvíjet a zúročit. A také, aby si díky tomu mohly splnit svůj sen a něčeho ve svém oboru dosáhly. „Zlatý oříšek za dobu své existence ocenil a podpořil celou řadu osobností, které jsou dnes mediálně známé a ve svém oboru uznávané. Za všechny bych zmínil třeba zpěváka Jana Smigmatora, silničního motocyklistu Filipa Salače, šachistu Davida Navaru, Kühnův dětský sbor nebo třeba Jana Myšáka, tahouna české hokejové reprezentace hráčů do 20 let. Ti všichni naší soutěží prošli, těm všem Zlatý oříšek pomohl v cestě za jejich splněnými sny,“ uvádí dále Kotmel.

Nadané dítě může do soutěže přihlásit každý rodič či zákonný zástupce. Pokud byste chtěli přihlásit celý dětský kolektiv, může tak učinit například učitel nebo trenér. Stačí jen vyplnit přihlášku na webových stránkách www.zlatyorisek.cz. Termín pro odevzdání přihlášek pro rok 2022 je 15. říjen.  

Veškeré potřebné informace najdete na webových stránkách www.zlatyorisek.cz.

krskova@rdmkv.cz | + posts

redaktorka