Kraj Vysočina – Mladí lidé na Vysočině mohou získat finanční prostředky na své projekty, kterými budou chtít zlepšit život v místě, kde žijí. Program „Mládež kraji“ realizuje Rada dětí a mládeže […]

Kraj Vysočina – Mladí lidé na Vysočině mohou získat finanční prostředky na své projekty, kterými budou chtít zlepšit život v místě, kde žijí. Program „Mládež kraji“ realizuje Rada dětí a mládeže kraje Vysočina ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Na realizaci programu se finančně podílí i kraj Vysočina a další města z celého kraje.

„V rámci programu zafinancujeme zajímavé nápady mladých lidí na zlepšení života v místě. Částkou 5 – 30 tisíc korun budeme podporovat nejrůznější aktivity – akce pro děti, aktivity na podporu seniorů, zlepšení prostředí ve městě, pomoc hendikepovaným, a tak dále.“ říká koordinátorka projektu Ivana Tvrdá.

Žádat o finanční příspěvek může skupina minimálně 4 lidí ve věku 15 – 26 let. Projekty bude možné realizovat od 1. května do 30. listopadu.

„Jeden ze skupiny mládežníků musí být starší 18 let. Žadatelé nám nejdříve pošlou své nápady, my je pozveme na super víkendové školení a potom budou svoje projekty prezentovat před komisí, která rozhodne o jejich podpoře,“ dodává Ivana Tvrdá.

V minulých letech byly na Vysočině podpořeny desítky projektů za téměř tři miliony korun. Mezi podpořenými najdete třeba malý hudební nebo filmový festival, realizaci veřejných astronomických hodin, ale i úklid a údržbu lesoparku, akci pro děti, taneční soutěž, charitativní běh, studentský majáles a celou řadu další projektů. „Aktivitě se určitě meze nekladou a je jen velmi málo projektů, které jsme nepodpořili,“ uzavírá Ivana Tvrdá. 

Nápady je nutné přihlásit – pomocí jednoduchého formuláře na webu https://vysocina.mladezkraji.cz/ do 9. dubna.

Veškeré podrobnosti o projektu najdou zájemci na facebookové stránce Mládež kraji – Vysočina nebo na uvedeném webu.

Více informací: Ivana Tvrdá, 605 190 633, info@rdmkv.cz

Tisková zpráva ke stažení:

+ posts

šéfredaktor