Vernisáž interaktivní výstavy Lidé odvedle se koná ve čtvrtek, 1. července v 16.00 v nově otevřeném centru Mikádo na Havlíčkově náměstí v Humpolci. Na návštěvníky čeká výlet do podivuhodného světa […]

Vernisáž interaktivní výstavy Lidé odvedle se koná ve čtvrtek, 1. července v 16.00 v nově otevřeném centru Mikádo na Havlíčkově náměstí v Humpolci.

Na návštěvníky čeká výlet do podivuhodného světa plného zdánlivě nepřekonatelných překážek. Do světa, ve kterém není vidět, slyšet, ve kterém necítíte nohy, ruce nebo rovnou celé tělo. A přesto se tady musíte pohybovat, správně orientovat…naučit se v tomto světě cestovat. Víte, co všechno musí hendikepovaný člověk zvládnout, pokud se chce vydat mimo svá známá místa?

Proč byste měli navštívit tuto výstavu, když žádné zdravotní omezení nemáte? Abyste se naučili těmto lidem správně pomoci. Abyste si vyzkoušeli pomůcky jejich každodenního života, orientaci a pohyb v prostoru pouze pomocí hmatu a sluchu. Abyste se dozvěděli, jak lidé s tělesným postižením sportují, vyzkoušíte si třeba jízdu na handbiku. Abyste ztratili ostych v komunikaci s těmito lidmi a vyzkoušeli jejich způsob života.

Výstava bude přístupná do 30. září, v den vernisáže bude přítomna edukátorka, která zájemce odborně seznámí se všemi interaktivními prvky výstavy.
Informace a video z výstavy na webu.

Článek dostupný z: https://vysocina-news.cz/vystava-lide-odvedle-v-humpolci/

krskova@rdmkv.cz | + posts

redaktorka