S dětmi a mládeží pracujeme již 23 let. Naše stáj se pyšní mnoha úspěchy v jezdeckém sportu, převážně v dětských a mládežnických kategoriích. Vychovali jsme i několik úspěšných sportovců, mnozí již působí v okolních […]

S dětmi a mládeží pracujeme již 23 let. Naše stáj se pyšní mnoha úspěchy v jezdeckém sportu, převážně v dětských a mládežnických kategoriích. Vychovali jsme i několik úspěšných sportovců, mnozí již působí v okolních jezdeckých klubech jako sportovci a trenéři. Příkladem nejúspěšnější jezdkyně je naše odchovankyně Kamila Fyrbach Kupcová , která je mistryní republiky v parkurovém skákání i v drezuře.

V současné době má jezdecký klub několik skupin dětí, které se pravidelně scházejí po celý týden pod vedením zkušených instruktorů a vedoucích. Děti tvoří skvělou partu, pravidelně v areálu přespávají, pořádáme pro ně soustředění a závody, na kterých své umění v jízdě na koni mohou ukázat před rodinou a kamarády a pochlubit se s tím, co se naučily.

Celé prázdniny patří areál dětem, létu a koupání. Pořádat tábory jsme začali v roce 2001, od doby k nám dojíždějí děti z celé republiky. Děti se rády vracejí, často se z bývalých táborníků rekrutují instruktorky a instruktoři, později i vedoucí, kteří tvoří program a do plánování přidávají i vlastní myšlenky, jak si tábor co nejlépe užít.

Práce s dětmi nás baví, mobilní telefony se u nás odkládají mimo dosah a do tohoto vzniklého prostoru se vkládají zážitky. A jezdit na koni je snem spousty dětí.

Jezdecký klub pořádá tábor v zázemí vesnického statku, v rodinné atmosféře malého tábora, který má kapacitu 29 dětí, o děti se starají 3 vedoucí a 4 instruktorky. Vaříme domácí kuchyně, jídelníček často konzultujeme s dětmi. Jídlo podáváme ve venkovní kuchyni, po dvoře se běhá v tričku a kraťasech, ve volnu šup do bazénu, na trampolínu nebo na houpačky.

Na dvoře už je k mazlení 5 koček, 2 čistokrevní pejsci německého vlčího špice, výuka probíhá na osmi teplokrevných koních a dvou kobylkách pony a hafling, které mají nyní hříbátka.

V ceně táborů je ubytování ve zrekonstruovaném podkroví, celodenní strava, pitný režim, kvalitní sociální zázemí s teplou vodou a sprchami. Také výuka teorie, výuka jízdy na koni a pestrý program pro děti, který naplňuje každé odpoledne.

Věra Zimová
+ posts