Již máme za sebou tři akce s dobrovolníky. Další jsou naplánované od června až do začátku listopadu. Příroda potřebuje pomoci a lidských sil se nedostává! Neváhejte a přiložte s námi […]

Již máme za sebou tři akce s dobrovolníky. Další jsou naplánované od června až do začátku listopadu. Příroda potřebuje pomoci a lidských sil se nedostává! Neváhejte a přiložte s námi ruku k dílu.

Máte volný víkend nebo třeba jen všední odpoledne, rádi byste udělali dobrou věc, ale nevíte, kde se zapojit? Přinášíme vám užitečný web www.vikendproprirodu.cz, kde se můžete hlásit na akce, které potřebují dobrovolníky, jako jste vy. Na webu akce přibývají průběžně, vyplatí se jej tedy sledovat pravidelně.

Z první akce máme již zpětnou vazbu, že se akce i přes nepřízeň počasí vyvedla, jednalo se o sázení stromů v aleji a komentované kroužkování ptáků. „Akce se zúčastnilo 11 dobrovolníků a většina z nich se zapojí i do následující péče o vysazené stromy,“ říká Lucie Černická, organizátorka první akce Víkend pro přírodu v tomto roce.

Další akce jsou plánované již od dneška, kdy probíhá brigáda v genofondovém sadu na Břevnově, pak následuje péče o lokality v Dětmarovicích, kde se bude kosit a hrabat pod dozorem ČSOP Cieszynianka, na konci června strávíme Den na Kosíři s ČSOP – RS Iris, opět se bude kosit a hrabat, a červen zakončíme Osvobozením Motýlího království pod dohledem ZO ČSOP Arion.

Celý článek najdete na: https://www.adam.cz/vikend-pro-prirodu-verejnost-muze-pomahat-prirode/

krskova@rdmkv.cz | + posts

redaktorka