Zdraví účastníků tábora i jeho vedoucích leží na srdci každému provozovateli správného tábora. Proto je na každém správném táboře přítomen po celou dobu zdravotník, který prošel příslušným školením a má oprávnění […]

Zdraví účastníků tábora i jeho vedoucích leží na srdci každému provozovateli správného tábora. Proto je na každém správném táboře přítomen po celou dobu zdravotník, který prošel příslušným školením a má oprávnění vykonávat funkci zdravotníka na dětských zotavovacích akcích.

Po celou dobu tábora vede zdravotní dokumentaci, do které zaznamenává případné zdravotní komplikace. Dobrý zdravotník se také před nástupem na tábor zajímá o léky, které táborníci pravidelně užívají a po táboře předá rodičům veškeré informace o případných zdravotních komplikacích dětí, včetně informace o klíšťatech, které mohou být důležité při případném onemocnění. Zodpovědný zdravotník má také kontakt na nejbližšího dětského lékaře, který pomůže při vážnějších zraněních nebo při závažnějších onemocněních.

Vaší povinností je před nástupem na tábor zajistit lékařskou prohlídku dítěte a předat zdravotníkovi prohlášení o bezinfekčnosti dítěte.

Pokud jste narazili na dobrý tábor, jistě je vše v pořádku a zdravotník od vás bude prohlášení o bezinfekčnosti a další informace vyžadovat.

Více informací a katalog táborů najdete na www.tabory-vysocina.cz.

+ posts

šéfredaktor