Občasný pocit frustrace ze školy, ze vztahů s kamarády a rodičů, nebo dokonce ze života je docela normální. A za to, že dospívající někdy ztratí hlavu a reaguje hněvem, se nemusí stydět, to se […]

Občasný pocit frustrace ze školy, ze vztahů s kamarády a rodičů, nebo dokonce ze života je docela normální. A za to, že dospívající někdy ztratí hlavu a reaguje hněvem, se nemusí stydět, to se stává.

Dospívání je složité období a je třeba se během něj vypořádávat s mnoha výzvami, ovšem je to ještě složitější, pokud teenager nedokáže během stresujících situací zachovat klid. Naštěstí existují možnosti, jak se tomu naučit. Jednou z možností je využití účinných metod redukce stresu založených na mindfulness v kombinaci s dialektickou behaviorální terapií.

Aktivity v této knize pomohou dospívajícím rozlišit mezi zdravými a nezdravými formami hněvu, naučí se díky nim vhodným rozhodovacím dovednostem, dokážou nalézt emoční rovnováhu a dokážou lépe vnímat své pocity tady a teď. Také se díky aktivitám naučí, jak lépe navazovat vztahy s vrstevníky, kamarády a rodinou.

Purcell, Mark C.; Murphy, Jason R.
Portál, 2021
brož., 144 str., 249 Kč

Ukázky z knihy najdete zde:
https://obchod.portal.cz/vychova-a-rodicovstvi/mindfulness-pro-zvladani-hnevu/?wt_mc=rom.mailing.3

Článek dostupný z: http://www.adam.cz/clanek-2021020067-mindfulness-pro-zvladani-hnevu-pro-teenagery.html

krskova@rdmkv.cz | + posts

redaktorka