Cílem projektu Jihlava v kondici, aneb 3×30 min je to, aby se každý z Jihlavanů minimálně třikrát v týdnu věnoval půl hodiny nějaké tělesné aktivitě. Podle věku a možností může […]

Cílem projektu Jihlava v kondici, aneb 3×30 min je to, aby se každý z Jihlavanů minimálně třikrát v týdnu věnoval půl hodiny nějaké tělesné aktivitě. Podle věku a možností může jít klidně jen o procházku nebo různá protahovací cvičení. Stačí dát o tom vědět do facebookové skupiny Jihlava v kondici.

Město se projektem snaží poukázat na prospěšnost pohybu a ukázat, že i v této době se dá pohybovat či sportovat. Věříme, že svoje nápady a doporučení si budeme předávat navzájem. Vznikla proto facebooková skupina Jihlava v kondici.

“Chceme Jihlavany motivovat, aby v této době už víc netloustli a aby nezapomínali, že pohyb je důležitou a potřebnou součástí života,” uvedl první náměstek primátorky Petr Ryška, pod jehož záštitou projekt vzniká. Spoluúčast na projektu podle jeho slov přislíbili i české a jihlavské sportovní celebrity v čele s olympijskými vítězi Davidem Svobodou a Martinem Doktorem.

Celý článek dostupný na: https: //vysocina-news.cz/odstartoval-projekt-jihlava-v-kondici-aneb-3×30-min/

krskova@rdmkv.cz | + posts

redaktorka