Doba se vrací k normálu a tak Chaloupky obnovují činnost Ekoklubu. Ten je určen pro žáky středních škol především z Vysočiny. “Budeme společně vyrážet do jednotlivých chráněných oblastí a lokalit […]

Doba se vrací k normálu a tak Chaloupky obnovují činnost Ekoklubu. Ten je určen pro žáky středních škol především z Vysočiny.

“Budeme společně vyrážet do jednotlivých chráněných oblastí a lokalit po celé republice, zabývat se odbornými projekty, budeme pečovat o přírodu, poznávat vědecké instituce v ČR,” vyjmenovává aktivity Ekoklubu jeho vedoucí a chaloupecký lektor Tomáš Brabenec a dodává: “Klub je určen pro nadané a nadšené přírodovědce a environmentalisty ze středních škol a posledních ročníků škol základních. Akce, které budeme v rámci ekoklubu pořádat, závisí především na zájmech jeho členů.”

První víkend Ekoklubu Chaloupek se přiblížil již na dohled! Akce proběhne 10. – 12. června v lokalitě národní přírodní památky Hojkovská rašeliniště, která je součástí přírodního parku Čeřínek. Kromě hlavního úkolu, kterým bude hrabání trávy posečené na rašeliništi je připraveno ještě několik doprovodných aktivit, jako účast na noci kostelů a komentované astronomické pozorování v Opatově, pěší výlet po zajímavostech přírodního parku Čeřínek a spousta her a dalších aktivit. Ubytování je zajištěno v sokolovně v obci Dušejov, která je vzdálena 4 km od rašelinišť. Účastnický příspěvek 500,-Kč. Více informací o akci je zde.

Tomáš Brabenec přibližuje i odborné zaměření Ekoklubu: “Naší hlavní náplní budou výjezdy do chráněných lokalit, budeme po odborné stránce spolupracovat se správami CHKO. Na podzim potom připravujeme výpravu do Prahy na Karlovu univerzitu a do Národního muzea. Myslím, že odbornost našich aktivti je zaručena.”

Pokud máte zájem účastnit se akcí ekoklubu, které jsou otevřené všem žákům ve věku 14–18 let (i jejich pedagogům), dejte nám vědět prostřednictvím formuláře na naší stránce https://www.chaloupky.cz/ekoklub/. Samotné členství v Ekolubu nic nestojí. Platí se vždy jen účast na víkendové akci.

+ posts

šéfredaktor