Načítám Akce
  • akce již proběhla.

První víkend Ekoklubu Chaloupek se přiblížil již na dohled! Akce proběhne 10. – 12. června v lokalitě národní přírodní památky Hojkovská rašeliniště, která je součástí přírodního parku Čeřínek. Kromě našeho hlavního úkolu, kterým bude hrabání trávy posečené na rašeliništi máme připraveno ještě několik doprovodných aktivit, jako účast na noci kostelů a komentované astronomické pozorování v Opatově, pěší výlet po zajímavostech přírodního parku Čeřínek a spousta her a dalších aktivit. Ubytování je zajištěno v sokolovně v obci Dušejov, která je vzdálena 4 km od rašelinišť. Účastnický příspěvek 500,-Kč.

Více o Ekoklubu:

V roce 2022 obnovují Chaloupky činnost Ekoklubu, který je určen pro žáky středních škol především z Vysočiny. Budeme společně vyrážet do jednotlivých chráněných oblastí a lokalit po celé republice, zabývat se odbornými projekty, budeme pečovat o přírodu, poznávat vědecké instituce v ČR…

Klub je určen pro nadané a nadšené přírodovědce a environmentalisty ze středních škol a posledních ročníků škol základních. Akce, které budeme v rámci ekoklubu pořádat, závisí především na zájmech jeho členů. Pokud máte zájem účastnit se akcí ekoklubu, které jsou otevřené všem žákům ve věku 14–18 let (i jejich pedagogům), dejte nám vědět prostřednictvím formuláře na naší stránce https://www.chaloupky.cz/ekoklub/.