Náš web se stal partnerem Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského. Letošní řočník této skvělé akce proběhne 15. – 19. srpna. a stále ještě mají pár volných míst. Více informěcí […]

Náš web se stal partnerem Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského. Letošní řočník této skvělé akce proběhne 15. – 19. srpna. a stále ještě mají pár volných míst. Více informěcí najdete na webu www.letnizurnalistickaskola.cz.

Co o našem partnerství píší na svém webu?

Další z partnerů letní školy se v roce 2022 stala Rada dětí a mládeže Kraje Vysočina, která prostřednictvím projektu Volnočasuj.cz mapuje, zveřejňuje a informuje rodiče, děti, mládež, učitele, vedoucí zájmových kroužků a všechny ostatní zájemce o volnočasovém dění na Vysočině.

„Rada dětí a mládeže kraje Vysočina zastřešuje a koordinuje neziskové organizace pracujících s dětmi a mládeží na Vysočině. Pomáháme jim s prosazením jejich potřeb v jednání s úřady, hlídáme jim legislativní novinky a vůbec radíme a pomáháme se vším, s čím potřebují proto, aby se mohli věnovat volnému času dětí a mládeže,“ vysvětlil předseda Rady dětí a mládeže kraje Vysočina Jan Burda. Jedním z jejich projektů je právě web Volnočasuj.cz, který se věnuje tomu, co se děje na Vysočině v oblasti možností trávení volného času a zájmových kroužků a aktivit.

Spojení sil
Web volnocasuj.cz umožňuje spolupráci při přípravě článků také studentům. „Právě zde vidím vhodné propojení spolupráce a partnerství s organizátorským týmem letní žurnalistické školy a jejími studenty,“ sdělil Jan Burda. Během roku se na spolupráci s redaktorským týmem podílí Eva Fruhwirtová, jedna z prvních absolventek letní žurnalistické školy a také dlouholetá členka pořadatelského týmu.

V současné době sdružuje Rada dětí a mládeže kraje Vysočina 32 členských organizací působících na celé Vysočině. Tyto organizace sdružují více než 50 000 individuálních členů. Neziskovým organizacím pomáhá přes 20 let.

+ posts

šéfredaktor