Načítám Akce
  • akce již proběhla.
24. listopadu v 19:15 společně s Reném Nekudou prozkoumáte osvědčená cvičení tvůrčího psaní, kterými prošlo již několik tisíc studentů. Jejich zaměření je nejen na rozvoj vyprávěcích dovedností, ale samozřejmě se dotýkají i sebepoznávání a prozkoumávání vlastní tvořivosti. Rád vám představí svá esa z rukávu, která se vyvíjela v průběhu jeho desetileté praxe coby lektora tvůrčího psaní. Cvičení tvůrčího psaní si rovnou vyzkoušíte a budete se zabývat i jejím vyhodnocením. V závěru webináře bude prostor společně diskutovat o všem, co vás napadne nebo bude zajímat.
Co Vám webinář přinese:
– získáte inspiraci do hodin mediální výchovy či slohu (český jazyk a literatura)
– uvedené příklady uvedete v praxi
MgA. René Nekuda vystudoval Literární akademii v Praze, několik let pracoval jako novinář, píše povídky a divadelní hry, cestuje po světě a o svých cestách také přednáší. Od roku 2011 profesionálně vyučuje tvůrčí psaní.
Je vítězem první tištěné reality show (časopis Nový prostor, 2005), na svém kontě má několik drobných literárních ocenění a svoji tvůrčí energii realizuje v mnoha veřejných projektech (moderování, režie/dramaturgie pořadů či jako herec). Dále si vede svůj internetový medailonek renenekuda.cz spojený s blogem (nejen) o kreativitě a tvůrčím psaní.
René Nekuda studoval tvůrčí psaní mimo jiné u Daniely Fischerové, Petra Šabacha, Radky Denemarkové, Arnošta Goldflama, Ivony Březinové.
V roce 2013 absolvoval přátelské školení výuky tvůrčího psaní na Chapman university v Los Angeles, USA.
Autor je součástí European Association of Creative Writing Programmes (EACWP), jeho studenti úspěšně vydávají knihy a někteří jsou zapojeni do chodu českého kulturního života.
Registrovat se můžete níže, registrace uzavíráme den před webinářem či po naplnění kapacity. Prosíme zkontrolujte si vámi zadávaný email.
https://bit.ly/Registrace-24-11-21
Odpovědi na nejčastější otázky kolem webinářů najdete zde: https://www.ucimeonline.cz/nejcastejsi-otazky-a-odpovedi/
Může jít o obrázek text