Načítám Akce

Strašidelný zámek – výstava

4 května - 9:00 - 15 května - 16:00
Žďár nad Sázavou

Výstava připomene temné postavy nejen našich dějin.

Čachtická paní, Kladivo na čarodějnice či Drákula jsou literární a filmová díla, kde se můžeme setkat s nechvalně známými postavami Alžběty Báthoryové, inkvizitora Jindřicha Františka Bobliga z Edelstadtu a hraběte Vlada III.
Setkat se s nimi budou moci ale také návštěvníci velkomeziříčského muzea, a to díky výstavě „Strašidelný zámek“, která bude otevřena ve výstavním sále od 22. března.
Výstava návštěvníky pohltí nejen velmi věrohodnými instalacemi, ale autentická je i díky speciálně vytvořeným figurám. Těm nechybí propracované detaily, jako jsou skleněné oči, ostré zuby a dobové šaty. K oživení a umocnění zážitků pak poslouží multimediální „oživlé“ obrazy, kdy se před očima návštěvníků promění portrét nevinně vyhlížející postavy ve strach nahánějící bestii.
Výstava zapůjčená z Letohrádku Mitrovských v Brně představí i krutého zámeckého správce Aloise Ulricha z nedalekého Žďáru nad Sázavou.

Jelikož se výstava věnuje opravdu temné historii, dětem bude vstup doporučován minimálně od šesti let. Někteří rodiče však hranici možná i zvýší, vždy záleží na jejich uvážení.

Otevřeno bude od úterý do pátku: 9-12, 13-16
Pondělí, sobota: zavřeno
Neděle: 13-17

9018.jpg

Share This Event

  • akce již proběhla.

Podrobnosti

začátek:
4 května - 9:00
konec:
15 května - 16:00
Rubriky Akce:
,
Akce Tags:
,

Místo konání

Muzeum Velké Meziříčí
Česká republika