Načítám Akce
  • akce již proběhla.
Cestovatelská přednáška se uskuteční 13. prosince.
Mambo rafiki! Pojďte s námi společně poznat tanzanskou povahu, kde všude lze v Tanzanii půjčit auto či jak to voní na ostrově koření. Společně zjistíme, že „Hakuna matata“ není jen fráze z oblíbeného animovaného filmu, ale je to skutečný životní styl místních obyvatel. Nakonec se dozvíte i to, jak se spí se zebrami pod hvězdami…
Naše putování zahájíme v Arushe, hlavním městě safari. Prozkoumáme krásy místních národních parků Tarangire, Serengeti a Ngorongoro a to včetně návštěvy místní nemocnice. Víte, jaké je to jezdit místní dopravou s domorodci? To se dozvíte, až pojedeme do přírodní rezervace u jezera Natron. Uvidíme hejna růžových plameňáků, život v místní vesnici i okolí tohoto tajuplného jezera. Společně se vykoupeme v horkých pramenech a vydáme se až na „konec světa“.
Z Tangy přeletíme na ostrov koření – Zanzibar. Ve Stone Town okusíme pohostinnost místních trhů, společně s opičkami z pralesa projdeme mangrovými lesy a hned na to přivoníme k čerstvě utržené vanilce či hřebíčku.
Ocitneme se na liduprázdné pláži, kde se čas doslova zastavil. Chtěli byste z jednoho místa pozorovat zároveň východ i západ slunce? Toto se Vám splní v bývalém ráji batůžkářů Nungwi, které je dnes přeplněno luxusními hotely obklopenými slumem.
Na závěr dostaneme lekci svahilštiny v protestanském kostele v Dar es Salaamu a poznáme odvrácenou stránku tohoto města.
===
KOLEM SVĚTA – cyklus cestovatelských přednášek
Pořádá a uvádí Karel Wolf, info@kolemsveta.cz
Přednáší a promítá Honza Papež a Petra Wirthová
===
MÍSTO KONÁNÍ:
odkaz na živé vysílání je součástí emailu po nákupu
také v připomínacím emailu, 30 min před začátkem přednášky
pokud nestihnete živé vysílání, zašleme vám odkaz na záznam přednášky
promítáme prostřednictvím Zoom
připojte se raději dříve, vypněte si mikrofon a kameru, aby nebyla rušena přednáška. Dotazy je možné klást prostřednictvím „chatu“