Načítám Akce
  • akce již proběhla.
Napříč Patagonií v dodávce – přednáška 7. března 2021
Když jsme se rozhodli naplánovat svatební cestu právě po Jižní Americe, přišla příležitost si splnit náš společný sen o Patagonii. V Santiagu jsme si půjčili malou pestrobarevnou dodávku a za tři měsíce jsme urazili deset tisíc kilometrů napříč Chile a Argentinou, od Pacifiku k Atlantiku, až do nejjižnějšího města na světě – Ushuaia.
Čeká Vás vyprávění o výšlapech k vrcholkům And, zasněžených araukáriových lesech, koupání v křišťálově čistých jezerech, pozorování velryb, tučňáků a rypoušů na poloostrově Valdés nebo o zážitcích z přejezdů nekonečnou suchou Patagonskou stepí. Občas jsme sice nadávali na špatné silnice, ujížděli před bouřlivými protivládními protesty, měnili jednu pneumatiku za druhou nebo vyhrabávali auto z bahna, ale tenhle odlehlý kraj si nás získal svou nedotčenou přírodou, srdečnými lidmi a rozmanitostí života. Proslulé silnice Panamericana a Carretera Austral nás vedly liduprázdnou krajinou až do nádherných koutů Patagonie jako Pampa Linda, Chiloé, Pumalín, Queulat, Cerro Castillo, El Chaltén, ledovec Perito Moreno, Torres del Paine a Tierra del Fuego. Ať už autem, pěšky, na kajaku nebo lodí, procestovali jsme kousek po kousku jižní cíp Ameriky až na samotný konec světa.
===
KOLEM SVĚTA ONLINE – cyklus cestovatelských přednášek
Pořádá a uvádí Karel Wolf, info@kolemsveta.cz
Promítá cestovatel Vojtěch Lhotský
===
MÍSTO KONÁNÍ:
> odkaz na živé vysílání dostanete emailem vždy 15 minut před projekcí
> pokud nestihnete živé vysílání, zašleme vám odkaz na záznam přednášky
> promítáme prostřednictvím Zoomu
> připojte se raději dříve, ponechte vypnutý mikrofon a kameru, aby nebyla rušena přednáška. Dotazy je možné klást online prostřednictvím „chatu“
===
Dlouhodobým partnerem akce je @LOAP – česká značka sportovního oblečení a vybavení do přírody, www.loap.cz

Vstupenky: https://www.smsticket.cz/mista/3412-kolem-sveta