Načítám Akce
  • akce již proběhla.
I letos se vydáme na trať za hrdiny 20. století. Poběžíme jednotlivě a nebo s rodinou na tratích, které budou připraveny přímo ve vašem městě. A nebo si místo sami zvolte, kdekoliv. Všichni, kteří se vydají na trať, udělají dobrou věc nejen pro svoje zdraví. Přispějí na další natáčení pro Příběhy 20. století.
Jak se zapojit:
👉 jednotlivě v Třebíči a na dalších 12 místech, kde vyznačíme trasy na 5, 10 km a 1 km pro rodiny. Tratě budou připraveny od 20. do 23. května. Poměřit síly budou moct závodníci ve virtuálním závodu.
👉pro Paměť národa můžete běžet také kdekoliv, třeba na vašem oblíbeném místě, a to od 1. do 23. května.
👉s kolegy od 1. do 23. května můžete naběhat co nejvíce kilometrů a stát se šampiony mezi firmami.
👉zapojit se mohou také školy. Přihlaste svou školu a naběhejte společně co nejvíce kilometrů v období 1. – 23. května. Za každý uběhnutý kilometr věnují partneři projektu jednu korunu na natáčení dalších příběhů pamětníků do archivu Paměti národa.
Událost jsme přizpůsobili složité situaci způsobené epidemií tak, abychom zajistili bezpečnost a zároveň se vytrhli z covidové všednodennosti. Udělejte si výjimečný den s pohybem a připomenutí si hrdinů našich dějin.
Na startovní číslo si můžete napsat třeba příbuzného, který si prošel komunistickým lágrem, vaši babičku, která je pro vás vzorem a nedávno zemřela, na trať se můžete vydat také za stíhané novináře, letce RAF nebo politické vězně. Už víte, za koho poběžíte vy?
Přidejte se k nám a podpořte další natáčení příběhů 20. století — abychom nezapomněli.
Může jít o obrázek 1 person , standing a text