Zámecký statek o. s.

zamecky_statek_logo

Sídlíme na bývalém zámeckém statku Mitrovských v Dolní Rožínce v překrásném prostředí okolní přírody Českomoravské vysočiny.Jezdecký klub Zámecký statek je zaměřeným na volnočasové aktivity dětí, mládeže a handicapovaných. Nejsme tedy obvyklé sportovní zařízení. Při své činnosti se věnujeme převážně westernovému a parawesternovému ježdění. Dále pak práci ze země za využití metody přirozené komunikace.  Parawestern je jezdeckým sportem hendikepovaných jezdců ve westernovém stylu. V  roce 2010 jsme dokončili rekonstrukci Zámeckého statku v Dolní Rožínce na moderní centrum westernového ježdění dětí, mládeže a handicapovaných jezdců.

Zámecký statek je členem KOUS, WRC ČR, Rady dětí a mládeže. Stali jsme se uznávanou autoritou v oblasti parawesternu po celé ČR. Smyslem činnosti Zámeckého statku není klasická sportovní činnost, ale výchovně-vzdělávací proces, kvalitní a plnohodnotné naplnění volného času dětí a mládeže.

Patříme mezi významné subjekty v oblasti práce s dětmi, mládeží a postiženými v regionu Vysočiny. Již osmým rokem je naše činnost pravidelně podporována Fondem vysočiny. Projekt je svým zaměřením naprosto ojedinělý.

Naším cílem je vytvořit podmínky pro program výchovy a vzdělávání dětí a mládeže v integrovaných kolektivech. Projekt PARAWESTERNU se nadále stává projektem nosným.

Dětem, ale i dětským organizacím nabízíme víkendové pobyty a letní tábory. Zajezdit si však u nás mohou i jednotlivci nebo rodiny. Na statku jsme také vytvořili dobré podmínky pro chov a výcvik koní.

Kontakty: 

zamecky_statek_foto_02
OLYMPUS DIGITAL CAMERA