Spolek KUŠ

O NÁS
Vedoucí, rodiče či spřízněné duše, organizátoři, umělci, učitelé, pedagogové volného času, kuchařky, údržbáři… Spolupodílíme se jako dobrovolníci především na letních táborech Rohozná, základna a dlouhodobá spolupráce se Střediskem volného času Polná, a jelikož nám to nestačí, scházíme se čím dál častěji při pořádání volnočasových aktivit pro děti a mládež po celý rok.

AKTIVITY
Již dvacet šest let (NNO založena 1993 na tradici od roku 1981) vytváříme ojedinělý způsob mimoškolního vzdělávání svázaný právě s místem bývalé hájovny „Na Kuši” (Rohozná, okr. Jihlava). Během táborů si účastníci na bázi pedagogiky zážitku osvojují nejen pravidla žití v přírodě, ale formou her, tvořivých uměleckých dílen a divadelních akcí i jednotlivá velká témata světové kultury a historie (staří Slované, Keltové, Egypt, Řecko, Čína, Aztékové, Vikingové, Papuánci, Romové, Eskymáci, Afrika, Řím)

HOSTÉ
Tradičně zveme k besedám přední české vědce se vztahem k tématu celotáborové hry (navštívili nás např. Ing. Pavel Pavel, egyptolog Prof. Dr. Miroslav Verner, DrSc., astrofyzik Vladimír Wagner, cestovatel za přírodními národy Martin Jahoda, archeolog Doc. PhDr. Martin Gojda, Csc., etnomuzikolog PhDr. Vlastislav Matoušek a další…) V posledních letech se nám daří připojit k programu také koncertní událost příp. taneční workshop (např. romská kapela Cindži renta, IYASA ze Zimbabwe, tanečník Gianmarco Armellin z Itálie)

DĚTI A MLÁDEŽ
Do dnešního dne tu prožilo prázdniny tisíce šťastných lidí. Tábor zásadně ovlivňuje při výběru životních hodnot plní funkci socializační, prevencí řeší problémy s drogami či ochranou přírody atd.
Víkendové zážitkové akce (survival pro mladistvé) pořádají členové našeho OS již 14 let, dosud vždy dobrovolně a bez nároků na finanční odměnu. Našimi tábory prošlo cca. 2500 dětí, mnozí s nezapomenutelnými zážitky. Pořádali jsme svépomocí country bály a tradiční tancovačky, akce ve veřejném prostoru (např. monumentální instalace egyptské pyramidy na jihlavském náměstí v r.1998), poslední realizovanou akcí (také mediálně sledovanou) byl podzimní tábor PODZIMÁK 2005 spojený na Čeřínku s Koncertem pro krajinu (na podporu jaderných alternativ a proti hlubinnému úložišti jaderného odpadu v lokalitě Rohozná).

Kontakt:

DSC00922
IMG_3056
R0054253