Mateřské centrum Andílci, z. s.

Logo MC (1)

bylo založeno v listopadu roku 2005. Motivací k jeho založení bylo zabránit sociální izolaci rodičů na mateřské/rodičovské dovolené. Z centra, které pořádalo 2 aktivity týdně, bylo vybudováno komunitní zařízení, které nabízí celoroční služby vzdělávacího i volnočasového charakteru po celý týden vč. letních prázdnin.

Od roku 2012 se MC Andílci změnilo k nepoznání. Nejdříve se vybudovala nová přístavba s konferenční místností, šatnou a toaletami. V roce 2014 došlo i na celkovou rekonstrukci budovy centra vč. zateplení a výměny oken. Proměnou prošla i herna – oprava zdiva, nové elektrické vedení a výměna radiátorů. A úplně poslední bylo vybudování útulné, malé tělocvičny ve sklepních prostorách v roce 2015.

Posláním Mateřského centra Andílci, z. s. je podporovat děti, dospělé, rodiny a seniory. Poskytovat jim služby a vytvářet bezpečné i příjemné prostředí pro vzájemná setkávání a učení se.

Nabízíme vzdělávací aktivity týkající se rodičovství, správného vývoje a výchovy dětí a také se zaměřujeme na zdravý životní styl (např. kurzy zdravého vaření) a ekologii. Také nabízíme individuální bezplatná anonymní poradenství s psycholožkou a Občanskou poradnou Třebíč.

Dále pořádáme volnočasové aktivity (jako jsou výtvarné dílničky, cvičení pro rodiče s dětmi, rukodělné kurzy s cílem arteterapie pro děti i dospělé), jednorázové akce (např. karneval, Martinský lampionový průvod, Vynášení Morany a další) a také kurzy (kurzy AJ pro dospělé, kurzy jógy pro děti, kurzy jógy pro dospělé, kurzy plavání a saunování pro děti s rodiči, kurz pro předškoláky s rodiči – Těšíme se do školy).

Kontakty:

CT cviceni pro kojemce a batolata
Keramika
Přednáška s psycholožkou