Děti z Vysočiny, které zajímá věda a technika, mají letos v létě už počtvrté možnost rozvíjet se v této oblasti. Koncem července proběhne v Lukách nad Jihlavou vědecko-technický tábor T-CAMP. Rada dětí a […]

Děti z Vysočiny, které zajímá věda a technika, mají letos v létě už počtvrté možnost rozvíjet se v této oblasti. Koncem července proběhne v Lukách nad Jihlavou vědecko-technický tábor T-CAMP.

Rada dětí a mládeže kraje Vysočina, Národní pedagogický institut České republiky a Kraj Vysočina spojili síly pro podporu rozvoje sítě podpory nadání na Vysočině. Veškeré aktivity v T-CAMP budou praktické. Na účastníky čekají workshopy, exkurze, pokusy, setkání s odborníky atd.

„Cílem je především posílit motivaci nadaných žáků ve věku druhého stupně ZŠ a zvyšování jejich dovednostní a vědomostní úrovně zejména v polytechnické oblasti,“ říká vedoucí krajského pracoviště Národního pedagogického institutu Miloslav Vyskočil a dodává: “Chceme propojit školní a mimoškolní vzdělávací aktivity mezi jednotlivými druhy škol, které pomohou ke zkvalitnění rozvoje žáků, jejich odborných znalostí a též k zájmu věnovat se ve svém životě technickým oborům.“

V rámci tábora, který se koná od 19. do 23. července účastníci navštíví například třebíčskou mozkohernu, seznámí se s tajemstvími robotiky, ale čas bude i na deskové hry a další volnočasový program.

Veškeré podrobnosti o táboře včetně přihlášek najdou zájemci zde.